Ministry of Broadcast PL #8 | Nie oszczędzać nikogo.

Ministry of Broadcast PL #8 | Nie oszczędzać nikogo.


36 COMMENTS

  Okolice 2:20 – według mnie, crow to takie bardziej potoczne określenie na wronę LUB kruka, a raven to taka bardziej nazwa gatunkowa kruka. Aż z ciekawości poczytam o tym i może później napiszę 😉
  EDIT: OK, z tego co się dowiedziałam, mam, mniej więcej, rację. Crow i raven to dwa osobne gatunki, tylko że w praktyce kruk i wrona to potocznie crow, a raven jest określeniem jedynie na kruka. Pewnie ornitologii mamy również osobną nazwę na wronę po angielsku, ale nie oszukujmy się. Czy na co dzień, widząc mlecz, nazywamy go mniszkiem lekarskim? 😂

  A odnosząc się do gry, sądzę że ustalanie, jaki to konkretnie gatunek nie ma większego sensu, jednak pamiętajmy, że owa postać jest płci żeńskiej. Mam nadzieję, że pomogłam ;D

  Ten kruk to może być Morrigan, bogini śmierci w mitologii Irlandzkiej. Ew. jeden z kruków Odyna z mitologii nordyckiej.

  Staszek wydaję mi się że z tymi zakończeniami może być jak w undertale czyli 3 ścieżki (Zabijasz wszystkich, niektórych lub nikogo)

  Wiesz co? Najstraszniejsze w tym wszystkim jest nie to że zabijamy naszych kolegów. Najstraszniejsze jest to że oglądają to miliony ludzi.

  Tak, crow to sensu stricto wrona, choć w sensie ogólnym nie tylko i no nie wiem czy tu są takie wyraźne sugestie, że wrona, bardziej kruk, w końcu było tu już użyte "raven", w nawiązaniu, ale jednak. U nas też są podobne sytuacje np. mleczem potocznie lubimy tak nazywać mniszka lekarskiego, ale taki prawdziwy mlecz to już co innego, choć może wyglądać trochę podobnie, jak wrona i kruk :v
  34:48 piękne XD
  43:02 ten koleś wygląda znajomo :v 'play, live' w sumie też podobnie ubrany jak nasz rudy, czyżby ten koleś z wielkiego ekranu to poprzedni 'zwycięzca'?

  Ta gra jest perełką w lutym. Bardzo dobrze pokazuje zmianę dobrej osoby (tutaj rudego) w bezlitosnego i nieprzyjaznego drania przez komunistyczny rząd który podzielił kraj na dwa mniejsze państwa po to żeby jedno państwo nagrywało ten "teleturniej" i osoby w nim ryzykowały życiem dla spotkania z kimś dla nich ważnym. Druga strona może jedynie oglądać postępy ich bliskich występujących w nim, przez co dają oglądalność (=pieniądze) tej transmisji co daje nieskończony zysk dla tego całego państwa (?).
  P.S.
  Ta gra jest trochę jak "Parasite" (polecam obejrzeć ten film), bo balansuje pomiędzy humorem, dramatem i daje do myślenia (o ile się nad nimi dobrze zastanowi).

  Wisz co Staszek, ty może robisz podejście pod Total Anihilation, ale ja tam się coś zastanawiałem (może z 10 minut, ale to szczegół :P) i doszedłem do końkluzji, że prawdopodobnie JEST sposób na zrobienie Ostatniego Dnia na full pacyfistę. A przynajmniej zastanawiałem się nad 1 Areną. No więc:
  Przy okazji, wolałbym żeby ktoś z moderatorów spojrzał na ten komentarz przed Staszkiem i stwierdził, czy nie jest przypadkiem Spojlerogenny. Nie chciał bym psuć funu z gry 🙂

  – Jeżeli nie będzie buga, to jest na tamtym piętrze z dźwignią RUSZTOWANIE. Co jeżeli da się je jakoś przenieść na piętro z kolcami i tam w jakiś sposób wykorzystać, zamiast pójścia na łatwiznę z tamtą dwójką?
  – Na etapie z psem jest jeszcze jeden przycisk nad drzwiami. Nie mam gry i nie mam jak sprawdzić opcji z nim, ale zgaduje że jeśli tam jest, i także kontroluje drzwi (sam chyba po nim parę razy przebiegłeś), to da się go w jakiś sposób wykorzystać (znaczy, jeżeli zakładamy że tamten tym jakoś gdzieś wskakuje, bo w sumie jak otworzysz drzwi psu to i tak mu tętnica pójdzie :V).

  Co do areny drugiej, nie mam nazbyt pojęcia co zrobić ze strażnikiem. Albo zakładamy że to był wypadek i się nie liczy, albo da się go jakoś odciągnąć bo chłop wspinaczem nie jest, albo coś jest z faktem, że gość cię goni dopiero po przekroczeniu DANEJ linii. Z kolei tamten poziom z lodem to wiesz jak zrobić, bo sam go przez przypadek zrobiłeś.
  Pjona!

  Ja już po ukończeniu gry wiesz co polecam zdobyć wszystkie buty i plis nagraj bonus z innymi zakończeniami serio warto

  Moim zdaniem kruk jest wymyślony jako wsparcie dla bohatera, główny bohater ciągle zabija i jest samotny jednak kruk zawsze mu towarzyszył.

  a nie dałbyś rady jej uratować w następujący sposób, przejść do sopla tak żeby spadł, wrócić po nią zabrać ją i wtedy będzie uratowana 😉 chyba że nie skoczy i spadnie i się zabije xD

  Moje rzucanie ciekawostek powoduje wyższy level interakcji. Don't mind at all. :v
  Przy okazji powiem, że ta gra jest cudowna. Zobaczymy co jeszcze rok przyniesie, ale póki co Ministry of Broadcast jest moim pretendentem do gry roku.

  jakbyś umiał w to grać to spokojnie byłby jeden odcinek mniej wybacz chamski komentarz ale po 8 minutach i 20 sekundach nie umiałem już wytrzymać

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *